5. května 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Trable pro MFK: všechny body zůstávají na Žižkově

Bolestivý výsledek si odváží Vyškov z půdy Viktorie Žižkov. V divokém zápase 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY padli hosté 2:3, když inkasovali rozhodující trefu až v posledních minutách duelu. Přišli tak o sérii čtyř utkání bez porážky.
26. kolo F:NL 2023/24, 5. 5. 2024 10:15

FK Viktoria Žižkov

3:2

(2:1)

MFK Vyškov

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Richter, Broukal, Divíšek, Klusák – Petrák – Jirásek (C), Sixta (73. Rosa) – Prošek (87. Muleme), Sodoma (87. Kovinič) (90+2. Hönig), Batioja.

MFK Vyškov: Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane (46. Delferriere) – Eneme (44. Bayo), Sylla, Mafwenta (46. Němeček) – Svoboda (76. Diallo), Krollis, Fomba (87. Schön).

Branky: 20. Klusák, 33. Batioja, 85. Sodoma – 31. Krollis, 52. Bayo.

ŽK: Medýnský (asistent trenéra) – 6. Aberkane, 14. Mafwenta, 49. Sylla, 56. Krollis, 64. Krollis.

ČK: 64. Krollis.

Rozhodčí: Pechanec – Hádek, Malimánek.

Trenér Kameník zvolil stejnou základní jedenáctku jako minule proti Varnsdorfu. Protočila se však lavička, na níž se objevil poprvé od svého zranění (které se paradoxně událo právě na stadionu v Seifertově ulici) brankář Jan Stejskal.

První velkou šanci vyprodukovala Viktoria, když Borek musel zasahovat proti vitální střele Jiráska z dálky. V osmé minutě se potom už domácí radovali z gólu, jenže jejich nadšení utnul zdvižený praporek kvůli ofsajdu. MFK se dostával do šancí pouze složitě a nabízel soupeři standardní situace. Právě po rohu ve 20. minutě se Žižkov ujal náskoku zásluhou pěkné rány Davida Klusáka.

Střelecká divočina pokračovala krátce po půlhodině hry. Nejdříve se zrodilo vyrovnání z pokutového kopu, který zvládl bezchybně Raimonds Krollis, ale prakticky hned potom Pražané znovu odskočili. Hosté tak potřebovali něco změnit, aby se ve druhé půli vrátili do boje o body.

Vyškov stáhl ze hřiště Mafwentu a Aberkanea, načež do hry vytáhl Němečka s Delferrierem. Netrvalo přitom dlouho a MFK dosáhl na vyrovnání zásluhou Bayovy hlavičky. Situace se ovšem začala komplikovat po žluté kartě pro Krollise, k níž se brzy přidala i druhá. Od 64. minuty tak Jihomoravané vzdorovali Viktorce v deseti lidech.

Pražané později využili početní převahy, ale znovu je zastavil ofsajd. Pětaosmdesátá minuta už každopádně vrátila vedení na domácí stranu. Přes vyškovskou defenzivu pronikl Sodoma a přinesl svému mančaftu kýženou výhodu ve skóre.

Ztráta všech bodů znamená, že MFK setrvá do dalšího kola na druhém místě s mankem čtyř bodů na vedoucí Duklu Praha. Třetí Sigma B, jež by ovšem do případné baráže nepostupovala, je o bod pozadu. Další střetnutí se uskuteční už ve středu 8. května, kdy Vyškovští přivítají v Drnovicích Jihlavu od 17 hodin.